PUSTNA POVORKA

V torek, 25.2.2020, je v Postojni potekala že 49. tradicionalna pustna povorka.

Pustne povorke se je udeležilo zelo veliko ljudi. Seveda se je povorke udeležila tudi naša šola. Našemili smo se v domine. Kostume so naredile učiteljice med počitnicami. Za nagrade so se potegovale različne skupine z območja Postojne. Videli smo lahko tudi kurente, škoromate, butalce ,… Prvo mesto si je zaslužilo PGD Postojna, ki je prikazalo Zgodbo o Soviču. Drugo mesto so si razdelili Mateja Premrl in prijatelji, ki so bili tokrat podnebni troli izpod Soviča ter PGD Studenec, ki pa je prikazalo razpad Adrie Airways. Tretje mesto je šlo v roke Kulturnega društva Slavina, ki je prikazalo Jakobovo čredo in v roke Vrtca Postojna, ki pa je prikazalo podzemni svet. Naša šola se je uvrstila na osmo mesto. Po povorki je v avli OŠ Antona Globočnika potekala pustna zabava za otroke, zvečer pa še za starejše. Tako smo skupaj pregnali zimo.